SUR AJANS- Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Adana Belediye eşbaşkan adayları, yerel seçimlere dair kentte CHP ile ittifak kurdukları yönündeki kimi dezenformasyonları yalanladı. DEM Parti’nin Adana Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Mahfuz Güleryüz, kendilerine “İttifakın adayıyız” diyenlere tepki gösterdi.

Tuncer Bakırhan: Örgütleneceğiz, genişleyeceğiz Tuncer Bakırhan: Örgütleneceğiz, genişleyeceğiz

'Yalan söylemekten vazgeçin'

Yerelde CHP ile ittifak kurmadıklarını belirten Güleryüz, "Siz Alevilerle ittifak yaptınız mı? Yapmadınız. Kadınlarla yaptınız mı? Yapmadınız. Mahalmilerle yaptınız mı? Yapmadınız. Peki, Kürtlerle ne yaptınız? Yapmadınız. Siz rantın, yalanın talanın ittifakını yaptınız. Yalan söylemekten vazgeçin vazgeçin. Saygılı olun.  Haddinizi bilin. AKP'de MHP'de CHP'de hepsi bizim kitlemize, bizim irademize göz dikmiş. Sokak sokak dolaşıyorlar.  Kimse ile ittifakımız yok. Mücadelemizle irademizle halklarımızla ittifakımız var.  Gücümüzü bir yaparsak Adana Büyükşehir Belediyesi'ni alacağız. Bundan kuşkunuz olmasın. Seyhan'ı Karataş'ı sallayacağız arkadaşlar. Ceyhan'ı sallayacağız" dedi.

‘Seyhan hepimizindir’

Bir sanal medya platformunun canlı yayına katılan DEM Parti Seyhan Belediyesi Eşbaşkanı Adayı Mehmet Karakış ise kentte halkın desteğini aldıkları için CHP’yi kızdırıp kaygılandırdıklarını ifade ederek, "Her yerde DEM Parti 'işte bizi destekleyecek, seçimlerden çekilecek' gibi dedikoduları kulaktan kulağa fısıldıyorlar. Bunu çok bir karşılığı olmamakla beraber, gayri ahlaki gayri vicdani bir yaklaşım olduğunu söylemek istiyorum. Bu dedikodulardan bir an önce vazgeçin. Önümüzden çekilin. Gölge etmeyin. Kendi işinize bakın. Seyhan'da DEM Partililerin olacak. Seyhan halklarımızın olacak. Seyhan hepimizin olacak. Onların geliştirdiği bir söylem vardı. 'Seyhan bizim.' Bu bile üstenci egemen, emperyalist ifadedir. Bizim ne demek? Ben insanlara diyorum ki o bizim dediği şeyin kente siz yoksunuz. Onların bizim dediği şey başka bir şeydir. Haliyle bizim değil, hepimizindir Seyhan. Hepimizindir. Adana'da kazanacağız" diye konuştu.

Kaynak: MA