Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır İl Örgütü, 31 Mart yerel seçimlerine dair Koşuyolu Park’ında açıklama yaptı.  

DEM Parti Diyarbakır İl Eşbaşkanı Pınar Sakık Tekin, iktidarın birçok ilde seçmen taşımalarıyla seçimlere müdahale etmek istediğine işaret etti. Sakık, “İrade gaspı ve demokrasi hırsızlığı olan kayyumcu zihniyeti tekrardan toplumun gündemine koyarak, halkımızın sandığa gitmesinin önüne geçip şark kurnazlığıyla irade gaspını devam etmeye çalışıyor. 2016 yılından itibaren uygulamaya konan kayyum zihniyetinin uyguladığı politikalar yüz yıldır uygulanan politikalardan bağımsız değildir. Halkın iradesini yok saymak toplum tarafından artık tahammül edilemeyecek seviyeye gelmiştir” diye konuştu. 

Halk oylaması için çağrı

DEM Parti’den MESEM açıklaması DEM Parti’den MESEM açıklaması

“Halkımız artık kararını vermiştir. Kendi iradesini kayyumcu zihniyete teslim etmeyecek ve kayyum zihniyetine geçit vermeyecektir” diyen Tekin, şunları söyledi: “Yüzlerce aday adayımız demokrasi şöleni olan ön seçime hazırlanıyor. Her aday adayımız, sadece aday olmak için değil faşist zihniyete bir karşı duruş sergilemek için başvuruda bulunmuştur. Yerel seçimlerde gaspçı zihniyete en büyük cevabı verip, karanlık zihniyetin halkın üzerine kabus gibi çöktüğü süreci sonlandıracağız.”

Tekin, 14 Ocak Pazar günü kentte yapılacak halk oylaması için de çağrıda bulundu.  

Kaynak: MA