Diyarbakır’daki Millet Bahçesi bakıma hasret kaldı Diyarbakır’daki Millet Bahçesi bakıma hasret kaldı

SUR AJANS- Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İstanbul İl Örgütü, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi hareketli seçmene odaklandı. 14 Mayıs seçimlerinde binlerce seçmeni oy kullanacağı kente taşıyan DEM Parti, bu seçimde de farklı kentlerde bulunan seçmenleri en az 200 otobüsle sandığa taşımayı hedefliyor. Bu kapsamda yerel seçimlerde oy kullanacağı şehirden uzakta olan ve gitme imkanı olmayan hareketli seçmenler için kolları sıvayan DEM Parti yönetimi, oluşturduğu Hareketli Seçmen Komisyonu ile kentin 3 bölgesinde “Dem Gelir Bir Oy Hileleri Bozar!” sloganıyla çalışıyor.

Bu kapsamda, memleketinde oy kullanmak isteyen hareketli seçmenler İstanbul’un üç bölgesinde DEM Parti’nin 39 ilçe örgütüyle iletişim kurarak, başvuru yapabiliyor. Kayıtları başlayan hareketli seçmen başvurusu, 27 Mart’ta son bulacak.

Karekod üzerinden başvuru

DEM Parti hareketli seçmenlerin kolayca başvurabileceği bir uygulama hazırladı. Uygulamada, iki karekod bulunuyor. Karekodlardan biri, Türkiye geneli iletişim numaralarını içeriyor ve hareketli seçmen bölgelerine yönlendiriyor.

Diğer karekod ise memleketine gidip oy kullanmak isteyenlerin başvuru yapacağı form yer alıyor. Seçmenler ister bu form üzerinden, isterse de ilçe örgütlerine gidip başvuru yaparak kayıt yaptırabiliyor.

Sanal medyadan ulaşılabiliyor

DEM Parti şu ana kadar bu içerikte 20 bin bildiri dağıtırken, ilgili uygulama aynı zamanda DEM Parti Seçim İşleri ve DEM Parti İstanbul Hareketli Seçmen adlı “X” hesabından paylaşılıyor.

Editör: Haber Merkezi