SUR AJANS- DEM Partili Belediye Meclis Üyesi Özgür Çağlar, bu duruma “Bu neyin telaşı. Hangi yolsuzluk belgelerini, evraklarını kaçırıyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

Mersin’in AKP yönetimindeki Akdeniz Belediyesi hizmet binasının etrafı 31 Mart Yerel Seçimlerine iki gün kala polis bariyerleriyle kapatıldı. AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın Emniyet’ten bu yönde talepte bulunması üzerine yerleştirilen polis bariyerlerinin hangi gerekçe ile talep edildiği ise bilinmiyor.

Sabah saatlerinde geldikleri binanın önünde bariyerlerle karşılaşan belediye çalışanlarının Gültak’ın talimatı ile bir süre içeri alınmadığı da öğrenildi. Bir müddet sonra içeriye alınan çalışanların mesai saatleri içerisinde dışarıya çıkmalarına da izin verilmedi.

23 Nisan Çocuk Bayramı: 552 çocuk anneleriyle cezaevinde 23 Nisan Çocuk Bayramı: 552 çocuk anneleriyle cezaevinde

'Bu neyin telaşı Gültak?' diye sordu

Akdeniz Belediyesi’nin DEM Partili Meclis Üyesi Özgür Çağlar, belediye hizmet binasının AKP’li Belediye Başkanı Gültak’ın talimatı ile karakola çevirmesine tepki gösterdi.

Çağlar, X sanal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Hangi yolsuzluk belgelerini, evraklarını kaçırıyorsunuz? Bu neyin telaşı Sayın Gültak. Hiçbir temizlik operasyonu yaptıklarınızı temizleyemez” diye yazdı.

Editör: Haber Merkezi