SUR AJANS- Urfa'nın Halfeti ilçesinde AKP'li aday Şeref Albayrak ve beraberindeki ekip, Hilallı, Özmüş, Savaşan ve Kavaklıca kırsal mahalleleri ile merkez Siyahgül Mahallesi'nde bulunan Halfeti Anadolu Lisesi'nde dışarıdan getirdikleri zarf ve pusulalarla oy kullandı. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), bunun üzerine oy kullanmanın sürdüğü liseye gitti.

DEM Parti’den Diyarbakır Büyükşehir Eş Başkanlarına ziyaret DEM Parti’den Diyarbakır Büyükşehir Eş Başkanlarına ziyaret

Birecik ilçesinden geldikleri belirlenen 50 kişilik grup, DEM Partili heyete saldırdı. Polisin gaz sıkması üzerine DEM Partililer, Halfeti Adliyesi önüne geçti. DEM Parti Urfa milletvekilleri Ömer Öcalan ve Mithat Sancar, burada açıklama yaptı. Öcalan, "Oy kullanan tüm halkımızı Halfeti Adliyesi önüne çağırıyoruz" dedi.

Seçmenlere çağrı

Sancar ise, "AKP'li bir ekip okulları dolaşarak oy kullanıyor. Sandık görevlilerinin görevlerini yapmaktan alıkoyarak, sandık güvenliğini de bütünüyle yok sayıyorlar. Hilallı, Özmüş, Kavaklıca, Savaşan ve merkezlerde itiraz ettiğimiz için saldırıya uğradık. Halkın iradesinin sandıktan çıkması için biz elimizden gelen her şeyi yapmayı sürdürüyoruz. Hakkımız olanı almak için uğraşıyoruz. Buradaki her ihlalin sorumlusu buradaki yetkililerdir. Halkımız kendisine inansın ve güvensin. Biz avukat ve yetkililerimizle buradayız. İrademizi çaldırmayız, gasp ettirmeyiz. Halkımıza çağrımızdır; kararlı duralım, hep birlikte demokratik haklarımızı kullanıyoruz ve seçimin demokratik ortamda güven içerisinde gerçekleşmesi için de bütün hukuki imkanlarımızı kullanıyoruz. Halkımız lütfen güvenini kaybetmesin, sandığa gitmemezlik etmesin, tam tersi hiçbir oyun halkın iradesinden üstün olmadığını bilsinler" diye konuştu.

Kaynak: MA