Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, partisinin yerel seçimlerde göstereceği adaylara dair genel merkezde basın toplantısı düzenledi. Doğan, 16 büyükşehir, 40 il ve 3 ilçenin adaylarını açıkladı. Doğan'ın açıkladığı adaylar şöyle:

*Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Ayşe Serra Bucak Küçük ve Doğan Hatun

*Mardin Büyükşehir Belediyesi: Devrim Demir ve Ahmet Türk

*İstanbul Büyükşehir Belediyesi: Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni

*Van Büyükşehir Belediyesi: Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan

*Bursa Büyükşehir Belediyesi: Kasım Yıldırım ve Bilmez Erboğa

*Antalya Büyükşehir Belediyesi: Kemal Bülbül ve Nesibe Bahadır

*Eskişehir Büyükşehir Belediyesi: Gamze Toprak ve Suat Başaraner

*Denizli Büyükşehir Belediyesi: Cevahir Kayar ve Hanifi Yıldırım

*Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Engin Güleser ve  Emine Melis Tantan

*Konya Büyükşehir Belediyesi: Gülbahar Gündüz ve Bülent Kılıç

*Samsun Büyükşehir Belediyesi: İnci Aydın ve Hasan İlten

*Ordu Büyükşehir Belediyesi: Zeynep Toptaş Yılmaz ve Necmettin Durmuş

*Trabzon Büyükşehir Belediyesi: Leyla Üzüm ve Samedin Gündoğan

*Kayseri Büyükşehir Belediyesi: Remziye Erener ve İhsan Sarıyar

DEM Parti o ilde de aday çıkardı DEM Parti o ilde de aday çıkardı

*Maraş Büyükşehir Belediyesi: Fatma Şıkyürek ve Ali Ardıç

*Malatya Büyükşehir Belediyesi: Sevim Şimşek Bayram ve Abdulvahap Ekim

*Ağrı Belediyesi: Hazal Aras  ve Memet Akkuş

*Batman Belediyesi: Gülüstan Sönük ve Mehdi Öztüzün

*Bitlis Belediyesi: Sümeye Kızıltepe ve Enver Barin

*Hakkari: Viyan Tekce ve Mehmet Sıddık Akış

*Iğdır Belediyesi: Nejla Kum  ve Mehmet Nuri Güneş

*Kars Belediyesi: Arzu Savaş Derman  ve Kenan Karahancı

*Siirt Belediyesi: Safiye Alağaş  ve Mehmet Kaysi

*Bolu Belediyesi: Birsen Baş ve Veli Saçılık

*Yalova Belediyesi: Songül Hacıoğlu Dağ ve Cengiz Topbaşlı

*Çanakkale Belediyesi: Canan Aytaç  ve Çetin Avcı

*Sivas Belediyesi: Semiha Şahin ve Cemal Pir

*Erzincan Belediyesi: Elmas Tolmaç ve Birhat Onuk

*Uşak Belediyesi: Azize Karadağ  ve Ahmet Ak

*Artvin Belediyesi: Fatma Biçer ve Levent Serhan

*Edirne Belediyesi: Aylin Hacaloğlu ve Mevlüt Aykoç

*Giresun Belediyesi: Feride Kızgit ve Ümit Bozan

*Kırıkkale Belediyesi: Şehmiran Güneş ve Razi Taşkın

*Kırklareli Belediyesi: Arzu Fırat ve Adnan Aydın

*Kırşehir Belediyesi: Kadriye Turan ve Cemil Akkaş

*Yozgat Belediyesi: Merve Eylül Bütün ve Bager Aşkın

*Zonguldak Belediyesi: Çağla Özgençtürk ve İbrahim Nebioğlu

*Tokat Belediyesi: Dilber Demir ve Reşat Yıldız

*Sinop Belediyesi: Filiz Yalçın ve Erol Aydemir

*Rize Belediyesi: Nurettin Aydın ve Semanur Akar

*Niğde Belediyesi: Başak Caner Aktaş ve Hacı Zırığ

*Nevşehir Belediyesi: Helin Elif Geyik ve Erdem Eren Bektaş

*Kütahya Belediyesi: Sibel Temel ve Hakan Etemoğlu

*Kastamonu Belediyesi: Hatice Uçar ve Yakup Akyol

*Gümüşhane Belediyesi: Gülşen Işık ve Abdulsamed Gültekin

*Çankırı Belediyesi: Azize Akoğlu ve Veysel Yıldırım

*Burdur Belediyesi: Fatma Arslan ve Tamer Kaş

*Bayburt Belediyesi: Tülay Kılınç ve Recep Özmen

*Bartın Belediyesi: Leyla Danış ve Kemal Eroğlu

*Bilecik Belediyesi: Züleyha Çengel ve Ömer Ege

*Karabük Belediyesi: Emine Kaya ve Adnan Aksu

*Isparta Belediyesi: Meral Karakuş ve Nizam Aktepe

*Afyonkarahisar Belediyesi: Zehra Yalçın ve Sezer Erikli

*Amasya Belediyesi: Güvercin Ünaldı ve Reşit Güneç

*Düzce Belediyesi: Ayfer Fatma Çelik ve Zabit Vurdu

*Aksaray Belediyesi: Hanife Gedik Başer ve Azad Demirağ

*Akdeniz Belediyesi: Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan

*Cihanbeyli Belediyesi: Eylül Yaylacı ve Hasan Ateşci

*Kulu Belediyesi: Ayşe Özdemir ve Bekir Karakurt

Editör: Ali Abbas Yılmaz