Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında çıkan kararlarına dair partinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Doğan, İstanbul'da kendi adaylarıyla seçime gireceklerini ve adaylarının 9 Şubat'a kadar netleşeceğini açıkladı. 

690X390Cc Ank 26 01 2024 Dem Parti Myk Sozcu Aysegul Dogan

Doğan, "Şimdi artık İstanbul için DEM geldi" dedi. İstanbul seçimlerine kendi adaylarıyla girmeye karar verdiklerini belirten Doğan, 9 Şubat'a kadar hem İstanbul hem de Türkiye'nin diğer kentlerinde kimleri aday göstereceklerinin netleşeceğini ifade etti. Doğan, "Diyoruz ki İstanbul için şimdi DEM zamanı, artık vakit geldi. Türkiye için DEM zamanı. DEM zamanı demek bizim için eşitlik, özgürlük, adalet ve barış vurguları içeren bir zamandan bahsediyoruz. O yüzden bu kararımızı hiç bekletmeden, MYK’de saatler süren tartışmalardan sonra sizlerle paylaşmak istedik” dedi.

Uluslararası Hukukçulardan Diyarbakır Barosu'na ziyaret Uluslararası Hukukçulardan Diyarbakır Barosu'na ziyaret

Başak Demirtaş yanıtı

Doğan, Başak Demirtaş'ın adaylığına dair soruyu da yanıtladı. Doğan, 9 Şubat'a kadar adaylarının isimlerini paylaşacaklarını yineledi. Doğan, Başak Demirtaş'ın da aday havuzunda olduğunu belirtti.

Editör: Ali Abbas Yılmaz