Edirne F Tipi Kapalı cezaevinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, 31 Aralık’ta babasını kaybetti. Babasının cenaze törenine katılamayan Demirtaş, Diyarbakır Dem Parti aracılığıyla taziye mesajı gönderdi. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Merheba değerli arkadaşlar. Hepinizi iyi olduğunu umuyorum. Taziye ve cenaze sürecinde başta Genel Merkezimiz, milletvekillerimiz, il-ilçe yönetimlerimiz olarak gösterdiğiniz dayanışma ve sahiplenme nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum.

Gazeteci Sedat Yılmaz’a beraat Gazeteci Sedat Yılmaz’a beraat

Bu vesileyle, babamın vefatının ilk dakikalarından itibaren ailemizin yanında olan yurtsever halkımıza, tüm kurumlarımıza, Barış Anneleri başta olmak üzere tüm annelere, taziye ve cenaze süreci yürüten değerli seydalarımıza, organizasyon için yoğun emek harcayan gençlik ve kadın yapılarımıza, yurt içi ve yurt dışında fedakarca çalışma yürüten ve taziyemize yüksek duyarlılık gösteren özgür basın emekçilerine, dualarını esirgemeyen, acımızı paylaşan tüm dostlarımıza, babamızın son yolculuğuna katılamayan kardeşlerim ve bütün ailem adına en derin şükranlarımı sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun.

Selçuk Hoca'yla birlikte hepinize özlem dolu selam, sevgilerimizi gönderiyoruz."

Editör: Ali Abbas Yılmaz