Adana Alevi Platformu, Heykelli Park'ta yaptıkları basın açıklamasıyla depremde yaşamını yitirenleri andı. Siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri de açıklamaya katıldı. Adana Alevi Platformu'ndan Cafer Boyraz, iktidarın depremde depremzedelere hakaret edip tehdit ettiğini belirtti. 

Boyraz, "Günlerce bölgeye yardım götürmeyen hükümet, can kaybının artmasından birinci derece sorumludur. Yardımlar gelmeye başladığında ise açıkça Alevilerin ve Kürtlerin yaşadığı bölgelere ayrımcılık yapılmış, yardım gönderilmemiş ve halkın gönderdiği yardımlara da el konulmuştur" dedi.

2-A Grup Otomotiv 14 yıldır Diyarbakır’a hizmet veriyor 2-A Grup Otomotiv 14 yıldır Diyarbakır’a hizmet veriyor

Boyraz, şöyle devam etti: "Bizim nazarımızda Maraş'ta, Çorum'da, Sivas'ta katliama sebep olanlar ne ise, bu depremde binlerce canın yitip gitmesinde kusuru olanlarda aynıdır. Alevilerin mücadelesi sadece Alevilik değildir, Alevilerin mücadelesi bir hak mücadelesidir. Alevilerin mücadelesi her türlü haksızlığa, hukuksuzluğa uğrayanların, madende, depremde göçük altında kalanların, mülakatlarda haksızlığa uğrayanların, kısacası tüm halkların haklı mücadelesidir. 'Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır' demeye devam edeceğiz. Depremde yitirdiğimiz canları bir kere daha saygıyla anıyoruz."

Editör: Arif Bulut