Maraş merkezli depreme Hatay'da yakalanan ve 4,5 saat boyunca göçük altında kalan 16 yaşındaki tek yumurta ikizi kız kardeşler, deprem korkusuyla birlikte uyudukları için yurttan atılmak istendi.  

Gazeteci Mustafa Dilek’in haberine göre; depremden etkilenen ikizler okula devam edebilmek için kayıtlarını Alanya Mevlüt Çavuşoğlu Spor Lisesi'ne aldırdı. Aynı okulun yurdunda konaklayan kardeşler, göçük altında kalma korkusuyla aynı yatakta uyumaya başladı. Birlikte uyudukları için yurt yönetimi tarafından eşcinsellik ile suçlanan çocuklar, yurttan uzaklaştırılmak istendi.  

“Şüpheli ölümün arkasında şiddet var” “Şüpheli ölümün arkasında şiddet var”

Müdür yardımcısı çocukların babasını aradı

Yurt Müdür Yardımcısı Ş.Y. çocukların babasını arayarak, "Kızların eşçinsel, gel kayıtlarını al. Okulda ve yurtta kızları istemiyoruz" ifadelerini kullandı. Daha sonra 15 Aralık akşamı yurt yönetimi öğrencileri hiçbir gerekçe göstermeden yurttan attı. Öğrenciler o geceyi bir tanıdıklarının evinde geçirdi.

Yaşananlara ilişkin bir televizyon programına katılan ikizlerin babası M.T., yetkilileri dava edeceğini ve çocukların kaydını aldırmayacağını söyledi. Baba şu ifadelerde bulundu: "Benim çocuklarım göçük altında kaldı. Birlikte yatıyorlar, bunlar eşcinsel alın çocukları memlekete götürün dizinizin dibinde okusunlar' dedi yurt müdürü. Ben bir babayım. Hatay'da kaç tane öğretmen var? Ben çocuklarımı okusunlar diye gönderdim, psikolojileri bozulsun diye değil. Bizi sürekli çocuklarınızın siciline işler diye tehdit ettiler."

Kaynak: MA