Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Pınarbaşı köyünde 2019 yılında geçirdiği trafik kazası sonrası bilinci kapanan Mehmet Arslan (32), üç yıldır yatağa bağlı bir şekilde yaşıyor. Annesi Nuriye Arslan, 3 yılda bütün başvurularına rağmen oğlunun tedavisinin yapılmadığını, bu nedenle kendi imkanlarıyla özel hastanede tedavisinin yapılması için Antep’e taşındıklarını, ancak bulundukları binanın depremlerde hasar görmesi nedeniyle tekrar Pınarbaşı köyündeki evlerine dönmek zorunda kaldıklarını anlattı.

‘Hastanelere yaptığımız birçok başvuruya cevap alamadık’

Oğlunun iyileşebilmesi için tedavi görmesi gerektiğini belirten Arslan, gittikleri bütün hastanelerden "Bilinci yok, tedavisi yapılamaz" denilerek gönderildiklerini aktardı. İyi bir tedavi ile oğlunun iyileşebileceğini sözlerine ekleyen Arslan, “Adıyaman Devlet Hastanesi'nde 3 ay yoğun bakımda kaldı. Makineye bağlıydı. Daha sonrasında ise düzenli bir tedavi görmedi. Kendi imkanlarımızla Antep’e götürdük. Özel hastanede tedavisini yapamaya çalıştık, 2 buçuk yıl orada kaldık ama depremde kaldığımız bina hasar gördüğü için köye dönmek zorunda kaldık. Hastanelere yaptığımız birçok başvuruya cevap alamadık” dedi.

‘Tek isteğim oğlumun iyi bir hastanede tedavi olması’

Hem maddi hem de manevi olarak çok zorlandıklarını vurgulayan Arslan, şöyle konuştu: “Babası çalıştığı için bütün gün tek başıma ben ilgileniyorum. Sadece bir emekli maaşı ve bahçemiz var, başka bir şeyim yok. Önceden bez veriyorlardı ama şimdi onu da vermiyorlar. Bir bez 270 TL olmuş, almaya gücümüz yetmiyor. Bir oğlum ve kızım var, onlarda dışardalar. Oksijeni ve bütün ihtiyaçlarıyla tek başıma ilgilenmek zorunda kalıyorum. Tek isteğim oğlumun iyi bir hastanede tedavi olması. Bütün yardım kuruluşları ve devlet kurumlarına sesleniyoruz, bize yardımcı olsunlar. Çünkü iyi bir hastanede fizik tedavi olması halinde oğlum iyileşecektir.”

  

Editör: Ali Abbas Yılmaz