HDP Çocuk Komisyonu, medya mecralarında çocukların kullanılmasına ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada, “Depremzede çocuk görselleri ve videoları üzerinden ajitatif, sansasyonel yayınlar yapmayın, kendi siyasal propagandanıza alet etmeyin” denildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Çocuk komisyonu Eş Sözcüleri Nuray Türkmen ve Hüseyin Kaçmaz, Maraş merkezli depremler sonrası medyada çocukların kullanılmasına ilişkin “Depremzede çocukları siyasal propagandanıza alet etmeyin” başlıklı açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeye yer verildi, “İktidarın, yandaş medyanın depremden önce de sonra da çocukları kendi siyasal anlayışının malzemesi haline getiren yaklaşımına, iktidara muhalif medya kuruluşlarının da katkı sağladığını görüyoruz. Depremzede çocuk görselleri ve videoları üzerinden ajitatif, sansasyonel yayınlar yapmayın, kendi siyasal propagandanıza alet etmeyin. Çocuklar, toplumsal dayanışmanın toplumsal özneleridir. Bu konuda tüm yazılı ve basılı medyayı duyarlı olmaya ve sorumluluğa davet ediyoruz.”

Editör: Ali Abbas Yılmaz