ÖSYM’den öğrencilere son çağrı: Kontrol edin ÖSYM’den öğrencilere son çağrı: Kontrol edin

SUR AJANS- Dersim Belediyesi, ekmek, su ve ulaşım maliyetlerinin güncellenmesi için Yeraltı Çarşısı üstünde halk toplantısı gerçekleştirdi. Halk toplantısına çok sayıda yurttaş katıldı.

Halk Toplantisi Dersim

Halk toplantısında ilk olarak söz alan Dersim Belediye Eş Başkanı Birsen Orhan, konuşmasında şunları dile getirdi:

“31 Mart seçimlerinden önce kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz diye söz vermiştik. Bugün bir araya gelmemizin amacı verdiğimiz sözleri tutmak. Kentimize dair bütün kararlarda halkımızla ortaklaşmak istedik.”

Halk ne diyor?

Ekonomik, siyasal ve sosyal krizlerin derinleştiği bir dönemden geçtiklerini belirten Dersim Belediye Eş Başkanı Cevdet Konak, “Krizlerin derinleştiği bir dönemde en mağdur olan toplumda emeğe dayalı olarak yaşamını sürdüren dinamiklerdir. Belediyelerin temel görevleri ve sorumlulukları bu kentin altyapı, üstyapı, siyasal sorunlar, dil ve kültür alanındaki çalışmalarıyla planlamalar yapmaktır. Halkın düşüncelerini dikkate almadan ve halkı çalışmalara dahil etmeden bir planlama yaparsak asla başarılı olamayız. Amacımız Dersim İttifakı olarak halkımızla birlikte önümüzdeki aylarda inşa edeceğimiz Dersim Halk Meclisi ile Dersim yerel yönetimlerini birlikte yönetmek olacaktır” diye konuştu.

Halk toplantısı, yurttaşların ekmek, su ve ulaşım maliyetleriyle ilgili fikirlerini belirtmesiyle sona erdi.

Kaynak: PİRHA