Bakanlık neden belediye eşbaşkanlarına yurt dışı yasağı koydu? Bakanlık neden belediye eşbaşkanlarına yurt dışı yasağı koydu?

SUR AJANS- Yeni fiyatlar; su satış fiyatı tüm vergiler dahil metreküpü 10 TL, ekmek satış fiyatı 6 TL, ulaşım fiyatı sivil 8 TL, öğrenci 5 TL olarak belirlendi.

31 Mayıs’ta halk toplantısı

Dersim Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısını, belediye eş başkanı Cevdet Konak’ın başkanlığında gerçekleştirdi. Meclisin gündeminde ekmek, su ve ulaşım fiyatlarına yapılacak zamlar vardı. Dersim Belediyesi, ekmek, su ve ulaşım maliyetlerinin güncellenmesi için 31 Mayıs’ta halk toplantısı gerçekleştirmişti.

Yeni fiyat tarifesi Belediye Meclisi tarafından oy çokluğuyla kabul edildi. Dersim İttifakı bileşenleri ekmek, su ve ulaşıma zam yapılması yönünde oy kullanırken, CHP’liler ise çekimser oy kullandı.

Oylama öncesinde Belediye Meclisi’nde konuşma gerçekleştiren Dersim Belediyesi Eş Başkanı Cevdet Konak, şunları dile getirdi:

“Toplu taşıma, su ve ekmek fiyatlarıyla ilgili geçen hafta halkımızla birlikte bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıda açığa çıkan görüş ve öneriler oldu bugün toplu taşıma, su ve ekmek fiyatlarıyla ilgili yeni fiyatları belirleyeceğiz.”

Yeni fiyatlar

Su satış fiyatı tüm vergiler dahil m³ 10 TL

Ekmek satış fiyatı 6 TL

Ulaşım fiyatı sivil 8 TL, öğrenci 5 TL

Editör: Ali Abbas Yılmaz