SUR AJANS- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, Dicle Nehri çevresindeki doğa kirliliğini önlemek için harekete geçti. Temizlik Şube Müdürlüğü ekipleri, Silvan Yolu üzerindeki köprüde başlayan ve Hevsel Bahçelerine kadar olan Dicle Nehri etrafında titiz bir temizlik çalışması yürüttü.

Dicle Nehri Atiklar

Herkes sorumluluğunu yerine getirmeli

Ekipler, araçlarla Dicle Nehri etrafına gelişigüzel bırakılan çöpleri toplayarak doğal yapının zarar görmesini engellemiş oldu.

Yurttaşların piknik yaparken doğal flora ve faunanın korunması için atıkların poşetlenerek çöp konteynırları ve kovalarına bırakılması gerektiğini vurgulan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, temiz bir çevre için herkesin sorumluluğunu yerine getirmesini istedi.

DEM Parti İstasyon Meydanı’ndan seslendi: Bu meydan… DEM Parti İstasyon Meydanı’ndan seslendi: Bu meydan…

Mezopotamya Mahallesi’ndeki riskli kirlilik ortadan kaldırıldı

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Mezopotamya Mahallesi’ndeki boş alana bırakılan hafriyat ve yağmur suları nedeniyle oluşan gölet için de çalışma yürüttü. Özellikle çocuklar için risk oluşturabilecek su birikintisini iş makinesiyle ortadan kaldıran ekipler, inşaat hafriyatlarını da döküm sahasına nakletti.  

Editör: Haber Merkezi