Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Ofis Semt Pazarı’nda Ramazan öncesi fiyatlar el yakıyor. Domatesin kilosu 25 TL iken, bir marulun fiyatı ise 15 TL.

diyarbakır ramazan pazar

Diyarbakır'da ramazanda pazar fiyatları

Ofis Semt Pazarı esnafları da yurttaş da yüksek fiyatlardan şikayetçi. Vatandaş yüksek fiyatlardan kaynaklı Pazar alışverişini gıdım gıdım yaparken, esnaf ise yüksek fiyatlardan kaynaklı yeterli ürün satamamaktan şikayetçi.

diyarbakır'da ramazan öncesi pazar fiyati

Ofis Semt Pazarı'nda ramazan öncesi fiyatlar ateş pahası

Ramazan pazara ateş düşürdü

Ramazana 2 gün kala semt pazarında alışveriş yapmak bir önceki pazara göre kat kat pahalandı. Pazarda Domatesin kilosu 25 TL iken, bir marul ise 15 TL’den satılıyor. Yeşilliklerin demeti yarı yarıya küçülmesine rağmen fiyatı akşam pazarında dahi 4 TL’den satılıyor. Akam pazarında fiyatlar gün ortasına göre bir nebze olsun ucuzlasa da yine de salatalık 13 TL’den, patates ise 7.50 TL’den satılıyor. Pazarda çileğin kilosu 35 TL’den satılırken, Diyarbakır’ın sembolü karpuzun fiyatı ise 15 TL.

diyarbakır yenişehir ofis semt pazarı

Karpuzun kilosu 15 TL

Ramazan öncesi Pazar fiyatları el yakarken, yurttaşlar Ramazandan önce yüksek fiyatlarla karşı kaşıya kalmanın şaşkınlığını yaşıyor. Bahar ayında dahi yeşilliğin tanesini 4-5 TL’den almak zorunda kalan yurttaşlar kara kara düşünüyor, geçim derdi daha ne kadar katlanacak diye.  

SUR AJANS