Diyarbakır Sur’da Dicle Fırat Kültür Merkezi’nde başlayan Serê Salê kutlamasında Melikahmet ve Gazi Caddelerindeki esnaflar dolaşılarak, yeni yıl için güzel dilekler dilendi. Diyarbakır Sur’da Serê Salê kutlandı. Dicle Fırat Kültür Merkezi’nde başlayan kutlama Suriçi Melikamet ve Gazi Caddesi’nde devam etti. Yöresel kıyafetlerle esnafların yeni yılını kutlayan gençler “Serê Salê piroz be” diyerek esnafların verdiği hediyeleri heybelerine doldurdu.
Kürtlerin yılbaşı olarak kabul ettikleri 13 Ocak’ta yapılan Serê Salê kutlamasına yurttaşlar ve esnaflar yoğun ilgi gösterdi. Dicle Fırat Kültür Derneği üye ve yöneticileri yöresel kıyafetler giydi. Erkekler kadın kıyafetleri, kadınlar ise erkek kıyafetleri giyerek, Sur sokaklarında bulunan esnafları gezdi. Erbane ve davullar eşliğinde yapılan ziyaretlerde, yurttaşlar ve esnafların yılbaşı kutlandı.
Yeni yıl/Serê Salê kutlaması sırasında polisin yoğun güvenlik önlemi dikkat çekti.