SUR AJANS- Muğla, Balıkesir, Denizli, Aydın ve Manisa'da ormanlık alanlarda yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle yayılan yangınlara havadan ve karadan müdahale ediyor.

AYDIN

Aydın’ın Didim ilçesi Akyeniköy Mahallesi'nde zirai ve makilik alanda bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Bölgede etkili olan rüzgarla birlikte yayılan yangına havadan ve karadan müdahale başladı.

Muğla Orman Müdürlüğü'ne ait uçağın su almak için alçaldığı sırada Bafa Gölü'ne sert iniş yaptı, batmaya başladığı öğrenildi. Yapılan çalışmada Uçağın içinde bulunan personelin kurtarıldığı açıklandı.

MUĞLA

Muğla'nın Milas ilçesi Kısırlar Mahallesi'nde de yangın çıktı. Yangına havadan ve karadan müdahalesi sürüyor.

Muğla Valisi İdris Akbıyık, "Kısırlar Mahallesi'nde 14 haneyi tedbir amaçlı boşalttık. Ekiplerimiz yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

DEM Parti’den depremzedeler için Meclis'e 'araştırma' önerisi DEM Parti’den depremzedeler için Meclis'e 'araştırma' önerisi

MENTEŞE

Muğla Menteşe ilçesine bağlı Gazeller Mahallesi’nde kızılçam ağaçlarıyla çevrili ormanda yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle Denizli sınırına geçen yangının kontrol altına alınması için havadan ve karadan müdahale sürüyor.

BALIKESİR

Balıkesir’in İvrindi ilçesine bağlı Kınık Mahallesi yakınında bulunan ormanlık alanda yangın çıktı. Yangınının kontrol altına alınması için çalışmalar devam ediyor.

DENİZLİ

Denizli’nin Babadağ ilçesi Yeniköy Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangına karadan ve havadan müdahale ediliyor.

MANİSA

Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Kalemli Mahallesi'ndeki ormanlık alanda çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale başlatıldı. Alevler, rüzgarın da etkisiyle geniş alana yayıldı. Yangına, 1 helikopter, 18 arazöz, 10 su tankeri, 3 dozer, 6 itfaiye aracıyla müdahale sürüyor.

Mahalle sakinleri de söndürme çalışmalarına destek veriyor.

Kaynak: MA