Oy ve Ötesi seçimde 50 bin gönüllüyle veri akışı hedefliyor Oy ve Ötesi seçimde 50 bin gönüllüyle veri akışı hedefliyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Haliç Kongre Merkezi'nde bir lansman düzenledi. Lansmanda konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, tutuklu bulunan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay ve iş insanı Osman Kavala’yı selamladı. Özel, “Burada iki büyük ailenin temsilcileri var. Birisi Cumhuriyet Halk Partisi ailesidir, diğeri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’dir. Bu iki ailenin ortak bir çocuğu var: Tayfun Kahraman. Burada Tayfun Kahraman nezdinde, Can Atalay’ı, Osman Kavala’yı, Çiğdem Mater’i selamlamak isterim. Bu insanlar her biri temsil ettikleri meslek grubu yöneticileri olarak Gezi Platformu’nda yer aldılar. Bu insanlar dönemin başbakanıyla görüşmek istediler. Gezi’de bir kişinin daha burnunun kanamaması için çaba sarf ettiler. Bunun için altı madde istediler. Ne istiyorlardı: Ağaçları kesmeyin diyorlardı. Gezi Parkı’nı kesip yerine Topçu Kışlası yapmayın, Atatürk Kültür Merkezi'ni (AKM) yıkıp yerine AVM yapmayın, gençleri nezarethaneye atmayın diyorlardı. Bugün Gezi Parkı yerinde duruyorsa Mücella Yapıcı, Can Atalay, Mine Özerden sayesinde duruyor. Bugün AKM, AKM olarak duruyorsa arkadaşlarımız sayesinde duruyor” ifadelerini kullandı.

‘İstanbul’u yeniden kazanacağız’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul olarak başarmaya devam edeceğiz” dedi. İstanbul’u yeniden kazanacaklarını dile getiren İmamoğlu, “Çünkü engellemelere karşı bağışıklık kazandık. Hizmet ürettik tecrübe kazandık. Artık küçüldükçe küçüldü o engelleme refleksleri. Toza dönüştü görmüyoruz onları artık. Başarıya nasıl ulaşacağımızı artık çok daha iyi biliyoruz. Artık İstanbul senin. O, ‘İstanbul benim’ diyen tek kişiden kurtuldu. İstanbul 16 milyonun, İstanbul herkesin” diye belirtti.

İmamoğlu, “Biz hiçbir siyasi hesaba kapılmadan evet hükumetle birlikte daha çok ve daha yakın çalışacağız. Bunun başka bir yolu yok. Hiçbir iktidar ülkenin en büyük şehrinin açık ve net iradesini yok sayamaz, sayamayacak. Yok sayarsa millet de onları yok sayacak, gönderecek. O yüzden bizimle birlikte çalışacaklar” dedi.

Editör: Ali Abbas Yılmaz