ABD'li iş insanı Elon Musk, demografik çöküşün günümüzde insanlık için en ciddi sorunu teşkil ettiğini belirtti.

X platformunda DogeDesigner takma adlı bir kullanıcı, Japonya, Çin ve Güney Kore'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelerde doğum oranının rekor seviyede düşük seyrettiğini yazdı.

DogeDesigner'ın bu mesajını alıntılayan Musk, "İnsanlığın karşı karşıya olduğu en büyük sorun nüfus çöküşüdür" ifadelerini kullandı.

İran seçimlerinde rekor boykot bekleniyor: Kan dökülmesin diye sandığa gitmekten bir sonuç alamadık İran seçimlerinde rekor boykot bekleniyor: Kan dökülmesin diye sandığa gitmekten bir sonuç alamadık

Tesla ve SpaceX CEO'su Musk, daha önceki bir açıklamasında, insanlığa yönelik en büyük tehdidin doğum oranları olduğunu söyleyerek, "İnsanlar daha fazla çocuk yapmazsa medeniyet çökecek. Bu söylediklerimi bir kenara yazın" uyarısında bulunmuştu.

‘Bu söylediklerimi bir kenara yazın’

'Tesla Bot'un dünyadaki işgücü sorununa çare olup olamayacağı' yönündeki soruya "Bence medeniyetin karşı karşıya olduğu en büyük risk, düşük ve hızla düşen doğum oranlarıdır" diye yanıt veren 6 çocuk babası Musk, çocuk sayısının arttırılması uyarısında bulundu. Musk, "Çok sayıda kişi, akıllı kişiler de dahil, dünyada çok fazla insanın olduğunu, nüfustaki artışın kontrolden çıktığını sanıyor. Ancak aslında bunun tam tersi yaşanıyor. Lütfen sayılara bakın. Eğer insanlar daha fazla çocuk yapmazsa medeniyet çökecek. Bu söylediklerimi bir kenara yazın" uyarısı yapmıştı.

Editör: Ali Abbas Yılmaz