Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve akrabaları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar, 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti ile ülkede adalet arayanların simgesi haline dönüştü.

Diyarbakır Kasaplar Odası Başkanı Atlı: Sınırdan dışarı canlı kuzu gidiyor Diyarbakır Kasaplar Odası Başkanı Atlı: Sınırdan dışarı canlı kuzu gidiyor

Oğlu Ferit Şenyaşar’ın DEM Parti’den milletvekili seçilmesiyle Adalet Nöbeti’ni 846’ncı gününde Adalet Bakanlığı önüne taşıyan Emine Şenyaşar, dizinden ameliyat olması nedeniyle eylemine ara vermek zorunda kaldı.

Şenyaşar bugün de Urfa’daki özel bir hastanede gözünden ameliyat oldu.

‘Adalet sağlanmadan evimde oturmam’

Emine Şenyaşar, sağlık problemleri yüzünden ara vermek zorunda kaldığı Adalet Nöbeti’ne ilerleyen günlerde yeniden başlayacağını belirtti.

Daha önce dizinden ameliyat olduğu için hareket etmekte zorlandığını dile getiren Şenyaşar, “Sağlık sorunlarım nedeniyle nöbete ara vermiştim. Kısa bir süre sonra yine Ankara’ya giderek nöbete başlayacağım. Adalet sağlanmadan evimde oturmam. Oğlum (Fadıl Şenyaşar) 6 yıldır herhangi bir suçu olmamasına rağmen tek kişilik hücrede tutuluyor. Hastanedeki görüntü kayıtlarının çalındığını söylüyorlar ama inanmıyoruz” diye konuştu.

‘Bu nasıl adalettir?’

Duruşmalarda Yıldız Ailesi fertleri tarafından tehdit edildiklerini söyleyen Şenyaşar, “Her duruşmada oğlum bırakılır umuduyla Meletî’ye gidiyoruz ancak bırakılmıyor. Bir kızı var, onu görmeden büyüdü. İki oğlum, eşim gözlerimin önünde katledildi. Bunlar yetmezmiş gibi mahkemede hakimlerin karşısında bizi tehdit ediyorlar. Bu nasıl devlettir? Bu nasıl adalettir?” diye sordu.

Ameliyat sonrası hastanede bir süre müşahede altında tutulan Şenyaşar, daha sonra taburcu edildi. 

  

Editör: Ali Abbas Yılmaz