HDP ile YSP heyeti: Özdağ’ın ne dediği değil, Kılıçdaroğlu’nun ne dediği önemli HDP ile YSP heyeti: Özdağ’ın ne dediği değil, Kılıçdaroğlu’nun ne dediği önemli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'ndeki 'Kadın Buluşması' programında açıklamalarda bulundu.

28 Mayıs seçimlerine son 2 gün kala konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Önümüzde seçimlerin en kritik aşaması var. İkinci tur için 1 gün kaldı. Bu pazar bir kez daha sandıklara gidip belki de hayatımızın en önemli tercihlerinden birini yapacağız. Ülkemizin ve evlatlarımızın geleceğine dair mühim karar vereceğiz."

‘Sandığın telafisi yoktur’

Seçim sürecindeki pazarlıklara değinen Erdoğan, “Türk siyasetinin 21 yıldır tüm kötülükleri 3 aya sığdırmış çapsızlık örneği var. Her zaman benim bir sözüm var. Kale içerden fethedilir. Sizinle bu fethi yapacağız. Pazar günü hep beraber AK Parti'nin cumhurbaşkanlığı zaferiyle bu işi bitirelim. Nasıl olsa öndeyiz duygusunun bizi rehavete sürüklemesine izin vermeyiz. Pazar günü oy kullanmak ve sandıklara sahip çıkmak dışında hiçbir planımız olmayacak. Sandık önümüze sadece 5 yılda bir gelir. Hayatta pek çok şeyin telafisi vardır ama sandığın telafisi yoktur. Pazar günü oy kullanmak ve sandıklara sahip çıkmak dışında hiçbir planımız olmayacak. Sabahın çok erken saatlerinde itibaren oy yerlerine gitmenizi ve oraları bayram yerine çevirmenizi rica ediyorum” ifadelerini kullandı.