Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun katılımıyla Batman’da, miting düzenlendi.

Mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiç kimse bizim aramıza giremez, kimse bizim gönüllerimizin arasına duvarları öremez. Ne gece yarısı Kürt, Alevi videoları yayınlayan fitne oyunları ne Kandil’deki terör baronlarının alçak tehditleri ne de azgınlıklar bizi yıldıramaz, korkutamaz, sindiremez. Kardeşliğimizi asla bozamaz. Kürt'le Zaza'yı, Arap'la Türk'ü, Alevi ile Sünni'yi kimse bölemez” ifadelerini kullandı.

‘Seçimde tercihimizi Kürt kardeşlerimizden yana olanlardan yapacağız’

Konuşmasında Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, “Seçimde tercihimizi ya Kürt kardeşlerimizden yana olanlardan yapacağız, ya eli Kürt kardeşlerimizin kanında olan CHP’den yana kullanacağız. Bay Bay Kemal diyor 'Selo'yu cezaevinden çıkartacağım.' Bu Selo Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizi öldüren değil mi?” dedi.

‘TRT Kürdi’de Kürtçe yayının serbest edilmesi gibi nice adımı cesaretle biz attık’

MHP ile ittifak sürecinde “Kürt sorunu yoktur” ısrarını sürdüren Erdoğan Batman’daki konuşmasında  “Eski Türkiye’nin dışlayıcı dili yerine daha kapsayıcı dili biz inşa ettik. TRT Kürdi’de Kürtçe yayının serbest edilmesi gibi nice adımı cesaretle biz attık.” İfadelerini kullandı.

Yapıcıoğlu: Halkımız önemli kazanırlar elde etti

Batman mitinginde konuşan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ise yeni anayasa ihtiyacına vurgu yaparken, AK Parti iktidarında önemli adımlar atıldığını belirterek şunları söyledi: “Halkımız önemli kazanırlar elde etti. Şimdi bu kazanımları yeni kazananlarla daha ileri bir seviyeye taşımak ve daha kalıcı hale getirmek istiyoruz. Bunun yolunun da sizlerin inanç değerlerinizle uyumlu olacak, tamamen sivil ve özgürlükçü yeni bir anayasa yapmaktan geçtiğine inanıyoruz. Bütün toplumsal kesimlerin kendini içinde bulacağı, kimseyi ötekileştirmeyen, topluma herhangi bir ideoloji dayatmayan, vesayetçi anlayışlardan arındırılmış, sivil ve özgürlükçü bir anayasadan bahsediyoruz. Ancak bunun için her zamankinden daha güçlü desteğe ihtiyacımız var.”

Editör: Ali Abbas Yılmaz