SUR AJANS- Cenazede konuşan hak savunucusu/Cumartesi İnsanı Sebla Arcan, “Çok üzgünüz ama söyleyeceğimiz şu: Rahat uyu Fatma, Cemil bize emanet. Berfo anneye ve diğer annelere söyle çocukları bize emanet” dedi.

Tahliye olan siyasetçiler Diyarbakır’dan seslendi: Kürt sorunun çözümü artık kapıya dayanmıştır Tahliye olan siyasetçiler Diyarbakır’dan seslendi: Kürt sorunun çözümü artık kapıya dayanmıştır

Ardahan’ın Okçu köyündeki evinden gözaltına alındıktan sonra kendisinden haber alınamayan Cemil Kırbayır’ın kardeşi Fatma Kırbayır İstanbul’da hayatını kaybetti. Annesi Berfo Kırbayır’dan adalet mücadelesini devralan Fatma Kırbayır da ağabeyinin akıbetini öğrenemeden yaşamını yitirdi.

Fatma Kirbayir Ugurlama Berfo Ana

“Cemil bize emanet”

Cenazede konuşan hak savunucusu/Cumartesi İnsanı Sebla Arcan, “Hayatını kaybeden annelerimize, kardeşlerimize ne yazık ki Fatma da eklendi. Çok üzgünüz ama söyleyeceğimiz şu: Rahat uyu Fatma, Cemil bize emanet. Berfo anneye ve diğer annelere söyle çocukları bize emanet” dedi.

“Seni çok özleyeceğiz Fatma abla”

Kayıp yakını Maside Ocak ise şunları dile getirdi:

“Fatma ablamızın ardından söylenecek çok söz var. Belki de o sözlerin hepsini tek bir cümlede toplarsak mücadelesi gibi, direngenliği gibi, arayışı gibi yüreğindeki koru da bize bıraktı. Biz Fatma ablamızın direngenliğini de yüreğini yakan koru da kuşanıp onunla birlikte yine meydanlarda olacağız. Seni çok özleyeceğiz Fatma abla!”

Fatma Kırbayır’ın cenazesi, kadınların omzunda İçerenköy Gökyiğit Cami’nden memleketi Göle’ye uğurlandı.

Editör: Haber Merkezi