SUR AJANS- Rize’nin Ardeşen ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Tulunoğlu Dursun Efendi Bölge Yatılı Kuran Kursu öğrencisi olan 6 çocuk, Fırtına Vadisi'ndeki yapay gölde akıntıya kapıldı. Öğrencilerden 2’si yaşamını yitirdi, 2 öğrenci de Kaçkar Devlet Hastanesi'nin yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Yaşamını yitiren öğrencilerin 16 ve 17 yaşında oldukları belirtildi.

İzmir’deki elektrik kaçağı soruşturmasında 14 tutuklama İzmir’deki elektrik kaçağı soruşturmasında 14 tutuklama

Konuyla ilgili açıklama yapan Ardeşen Kaymakamlığı, Pazar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli, Ardeşen Kaymakamlığı tarafından idari soruşturma başlatıldığını, bir kişinin de gözaltına alındığını açıkladı.

Gözaltına alınan kişinin ise Kuran kursu hocası olduğu belirtildi.

‘Milli Eğitim Bakanı istifa etmeli’

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı ise, yaptığı açıklamada olaydan çocukların güvenliğinden okulun ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın sorumlu olduğunu belirterek, “Milli Eğitim Bakanı istifa etmelidir. Çocuklar bunu tercih edebilir, aileler de tercih etmiş olabilir. Ama sizin yapmanız gereken şey tedbiri almaktır, güvenilir bir ortamda bu çocuklara eğitimin verilmesini sağlamaktır. Milli Eğitim Bakanı'nın bu konuda hesap vermesi gerekiyor” dedi.

Editör: Haber Merkezi