Adıyaman merkez Yeni Mahallede dün sabah saatlerinde habere gittiği esnada gözaltına alınan Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Mahmut Altıntaş, tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Altıntaş dün Emniyet işlemleri bittikten sonra Adıyaman Adliyesi’ne sevk edildiği esnada, adliye girişinde başının eğilmesine karşı çıktığı için 5 polisin fiziksel saldırısına maruz kalmıştı.

"Örgüt propagandası" iddiası ile gözaltına alınan Altıntaş, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldıktan sonra dün akşam kendisini darp eden polislerden şikayetçi olmak için gittiği karakolda tekrar gözaltına alınmıştı. "Polise mukavemet" ettiği gerekçesi ile dün gece nezarette gözaltında tutulan Altıntaş, emniyet işlemlerinin bitmesi ile Adıyaman Adliyesi'ne sevk edildi. Savcılık Altıntaş'ı "Polise mukavemet" gerekçesi ile tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti.

Altıntaş'ı darp eden polisler, Altıntaş'ın kendilerini darp etiğini ve elinde takılı demir kelepçeleri koparma sureti ile kaçmaya teşebbüs ettiğini iddia etti.

Altıntaş, tutuklanma talebiyle sevk edildiği adliyede adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. (MA)

Editör: Arif Bulut