Zafer Partisi  Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara İl Başkanı Neslihan Irvana’ın önceki gün kişisel sosyal medya hesabından “oğlumun yemin töreninden” başlığı ile paylaştığı video sosyal medyada tartışmaya neden oldu. Tartışmaların odağına ise ‘bedelli askerilik’ oturdu.

Tartışma, Irvana’nın “Oğlumun yemin töreninden. Mehmetçiklerimizin yanındaydım, hakim olamadım göz yaşlarıma. Allah tüm anneleri evlatlarına kavuştursun. Hiç birinin ayağına taş değmesin. Şehid Annelerinin acısını bir kez daha anladım. Kimse HDP siyasi bir partidir demesin sakın, diyenlere inanmayın” sözleriyle yaptığı videolu paylaşım sonrası başladı.

Çok sayıda sosyal medya kullanıcıları ‘bedelli’ askerlik olduğu için Irvana’yı “Paralı askerlik yaptırıp bide gözyaşı mı döktünüz? 18 ay yapan gariban çocukları için gözleriniz doldu mu? Gözyaşı döküp bide HDP’ye sallamış ayaküstü.  Ama bedelli ile Mehmetçik güzellemesi yapılmaz” ifadeleriyle eleştirdi.

Paylaşımın altına yapılan yorumlara sinirlenen Irvana, şu paylaşımda bulundu, “Komiksiniz. Çürük raporu almış gibi konuşmayın. Bunu getiren ben miyim. Bedelli yapan herkes kötü mü? Sistemi değiştirmek için kullanın nefesinizi. Bedelli kalksın herkes adam gibi askeriliğini yapsın”

Editör: Ali Abbas Yılmaz