SUR AJANS- Hacıbektaş Belediyesi tarafından 61.Ulusal ve 35. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri hakkında açıklama yayınlandı. Etkinliklerin Hacıbektaş Belediyesi bünyesinde yapılacağı ifade edilen açıklamada, anma etkinliklerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı ve belediyelerin katkısına da açık olduğu belirtildi.

Deyrulzafaran’da  eksilen taş: Cercis Kaplan/ Bahe Binebil Deyrulzafaran’da  eksilen taş: Cercis Kaplan/ Bahe Binebil

Açıklamada, “Anma etkinliği, her zaman olduğu gibi Hacıbektaş halkının temsilcisi olan Hacıbektaş Belediyesi bünyesinde yapılacaktır” denildi.

“Etkinlikler Hacıbektaş Belediyesi bünyesinde yapılacak”

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerine ilişkin kamuoyunda yaşanan tartışmalara istinaden açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri 16-17-18 Ağustos 2024 tarihlerinde Hacıbektaş ilçemizde her zaman olduğu gibi Hacıbektaş halkının temsilcisi olan Hacıbektaş Belediyesi bünyesinde yapılacaktır. Anma etkinliklerinin içeriği, belediyemiz tarafından belirlenip, Alevi kurum ve kuruluşlarından da etkinliklerin yürütülmesi konusunda bilgi ve destek alınarak, belediyemiz bünyesinde oluşturulacak Yürütme Kurulu tarafından yürütülecektir. Yüz binlerce yurttaşın katılacağı anma etkinliklerine Kültür ve Turizm Bakanlığı, büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinin katkısına da açık olduğumuzu belirtiriz.”

Editör: Haber Merkezi