DEM Partili Eşbaşkanlardan Bakanlık ve Sayıştay'dan müfettiş talebi DEM Partili Eşbaşkanlardan Bakanlık ve Sayıştay'dan müfettiş talebi

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kalırken, oy kullanacağı şehirden uzakta olan ve gitme imkanı olmayan seçmenler için harekete geçen Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İstanbul İl Örgütü, oluşturduğu Hareketli Seçmen Komisyonu ile kentin 3 bölgesinden 110 merkeze hareketli seçmenleri taşımayı hedefliyor.  14 Mayıs 2023 seçimlerinde 60 bine yakın seçmeni oy kullanacağı kentlere taşıyan komisyon, bu seçimde de kayıtları farklı kentlerde bulunan seçmenleri, “Dem Gelir Bir Oy Hileleri Bozar!” sloganıyla 29 Mart’ta en az 200 otobüsle kentlere taşıyacak.

“Seçmenimizdeki ‘benim bir oyum var bu bir oydan bir şey çıkmaz’ eğilimi daha da güçleniyor. Ancak AKP iktidarının bölgede yapmaya çalıştığı şeyleri boşa çıkarmak için bir oy önemli değil anlayışından sıyrılıp kurtulmak lazım. O bir oy çok şeyi değiştirebilir. Biz gerçekten Kurdistan’da dışarıdan seçmen taşıyarak, oranın yaşayan insanı olmayanlarla seçim kazanmak isteyenlere karşı güçlü bir cevap vermemiz gerektiğini anlattığımızda bu anlaşılır bir şey haline geliyor. Biz onun için kendilerine destek olmaya hazırız. Mutlaka bulundukları yerlerdeki ilçe örgütlerimize gidip nerede oy kullanacaklarsa oraya gitme talebinde bulunmalarını istiyoruz.”

Editör: Haber Merkezi