Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Urfa'da Hilvan, Viranşehir ve Ceylanpınar belediyelerine bayram ziyareti gerçekleştirdi.

Hatimoğulları ve beraberindekilerin ilk ziyareti Hilvan Belediyesi'ne oldu. Belediye Eşbaşkanları Garip Yeşil ve Serhan Paydaş ile belediye meclis üyeleri heyeti karşıladı. Ziyarette konuşan Belediye Eşbaşkanı Paydaş, halen tebrik için belediyeyi ziyaret eden yurttaşların olduğunu belirterek, “Bir yurttaş yanıma gelip, ‘30 yaşındayım hayatımda ilk defa belediye binasına girdim’ dedi" diye kaydetti.

Hatimoğulları, “Hilvan bizim için çok büyük bir başarıydı. 45 yıl önce 3 kadın belediye meclis üyesi vardı burada. Eşbaşkanlık sisteminin ilk adımlarının 45 yıl önce Hilvan’da atıldığını görüyoruz. Seçim 7 yerde tekrarlandı ama ilgi odağı Hilvan’dı. Bu seçimle birlikte halkın vicdan ve adaleti bir kez daha tescillenmiş oldu” dedi. 

Hatimoğulları, daha sonra Viranşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Hatimoğulları, burada Belediye Eşbaşkanları Bedriye Yorgun ve Serhat Dicle İnan ile belediye meclis üyeleriyle bayramlaştı. Hatimoğlulları, "Biz toplumu değiştirmeyi ve dönüştürmeyi hedef alan bir partiyiz. Bu süreçte yoğun bir biçimde halkın içerisinde olmamız gerekiyor. Toplumcu, halkçı, sosyal belediyeciliği yapacağımızdan hiç şüphemiz yok” dedi.

İzmir’de gözaltına alınan 15 kişinin işlemleri sürüyor İzmir’de gözaltına alınan 15 kişinin işlemleri sürüyor

Heyetin son durağı Ceylanpınar Belediyesi oldu. Eşbaşkanlar Uğur Kahraman ile Rahşan Yazar, Hatimoğulları'nı karşıladı. Hatimoğulları, burada yaptığı konuşmada ise şunları söyledi: "Bütün olanaksızlıklara rağmen şikayet etmeyeceğiz. Biz kendi olanaklarımızı yaratarak, hizmeti üretmek zorundayız. İster belediyemiz olsun ister olmasın her yerde kayyım politikalarına karşı cevap olacağız. Kayyımın sadece DEM Parti'nin sorunu olmadığını herkes biliyor. Geçmişe kıyasla tepkileri gayet olumlu olarak görüyoruz" dedi. 

Editör: Haber Merkezi