Amedspor liderliği aldı, Diyarbekirspor da Vanspor'u sevindirdi Amedspor liderliği aldı, Diyarbekirspor da Vanspor'u sevindirdi

TFF 2. Lig Beyaz grupta mücadele eden Diyarbekirspor kulüp başkanı Serkan Genç, Hayatspor’dan transfer etmek istediği Koray Yağcı’nın transfer sürecinin gerçekleşmemesinin nedenini Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş’ın tutumu olduğunu ifade etti.

Diyarbekirspor kulüp başkanı Serkan Genç, Hayatspor’da oynayan Koray Yağcı’nın transferinin engellendiğine dair yazılı açıklamada bulundu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kulübümüzün Hatayspor’dan transfer etmek istediği Koray Yağcı’nın transferi Hatayspor Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş’ın akıllara ziyan tutumu nedeniyle gerçekleşememiştir.

Daha acı ve düşündürücü olan Lütfü Savaş'ın şehrimiz hakkındaki akıl almaz sözleri ve temsil ettiği zihniyetin bir kez daha tezahür etmesidir.

Oyuncu ile her konuda anlaşmaya varmamıza ve oyuncu ‘Ben Diyarbekirspor'da oynamak istiyorum’ demesine rağmen Lütfü Savaş'ın ‘oyuncumuz Diyarbakır dışında her takıma gidebilir. Diyarbakır'a gitmesine izin vermem’ diyerek transfere engel olmasının takdirini değerli kamuoyuna ve aziz halkımıza bırakıyoruz. Oyuncunun menajerine bu talihsiz sözleri sarf eden Lütfü Savaş, bu hasmane tutumunun nedenini kamuoyuyla paylaşmalı ve şehrimizden, bölge halkımızdan özür dilemelidir.

Hatay merkezi ve bağlı ilçelerde yaşayan hemşerilerimizin oylarıyla belediye başkanı olacaksın, sonra bilinç altında şehrimize ve bölge halkımıza karşı taşıdığın sinsi niyeti kusacaksın.

Bu hasmane tutum Kürtleri sadece oy deposu olarak gören malum zihniyete asla güvenilmemesi gerektiğini ortaya koymak bakımından anlamlıdır. İnanıyoruz ki Hatay ve çevresinde yaşayan Doğu ve Güneydoğulu hemşerilerimiz yere seçimlerde Lütfü Savaş ve temsil ettiği zihniyete en güzel cevabı vereceklerdir. Sadece seçim zamanında oy deposu olarak hatırlayıp daha sonra faşizan bir tutum sergilediğiniz Doğu ve Güneydoğulu hemşerilerimizi artık kandıramayacaksınız. Maskeniz artık düşmüştür.

Bunun bedelini seçimlerde hemşerilerimiz size ödettireceklerdir. Bu vesileyle Hatay ve ilçelerinde yaşayan aziz hemşerilerimizi Lütfü Savaş'a karşı tavır takınmaya davet ediyoruz.”

Editör: Ali Abbas Yılmaz