Siirtli koçerler göç yolunda Siirtli koçerler göç yolunda

Iğdır’da bir çocuğun şantaj ve tehditle aylarca tecavüze maruz kaldıktan sonra fuhuşa sürüklendiği ortaya çıktı.

JINNEWS’in haberine göre, ailesine durumu anlatamayan çocuk, tehditlerin devam etmesi üzerine 27 Eylül’de İl Emniyet Müdürlüğü’ne giderek yaşananları anlattı. Emniyet ve savcılık ifadelerinde ise, çocuğun 6 erkek tarafından yaklaşık 4-5 ay boyunca tecavüze uğradığı, şantaj yoluyla da fuhuşa sürüklendiği öğrenildi. 

6 failden şikayetçi oldu

İfadesinde F.A, O.B,  V.G, C.Y, M.A, ve A.B, isimli erkekler tarafından tecavüze uğradığını söyleyen çocuk, failler hakkında şikayetçi oldu. Olayın ortaya çıkmasının ardından aile de failler hakkında şikayetçi oldu.

Raporda tecavüz bulgusu

Öte yandan hastanede yapılan muayenenin ardından hazırlanan raporda, tecavüz bulgusuna rastlandığı kaydedildi. Failler ise emniyet ve savcılıktaki ifadelerinde tecavüz ve şantaj suçlamalarını reddetti.

Savcılık ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen O.B, A.B, V.G ve M.A, 27 Eylül’de “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan tutuklanarak Iğdır S Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilirken, F.A ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Daha sonra çocuğun avukatları tarafından fail F.A'nın tutuklanması için başvuru yapıldı. Diğer fail C.Y’nin kayıp olduğu ve ifadesinin alınmadığı belirtildi.

Çocuğun koruma altına alındığı öğrenildi.

Editör: Ali Abbas Yılmaz