İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacağını açıkladı.

“İstanbul’u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum”

İmamoğlu, adaylığını şu açıklama ile duyurdu:

Şehrimizin yağmalanmasına, adaletsizlik ve çevre katliamına karşı İstanbul’u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum.

Dört sene boyunca olduğu gibi, 16 milyona eşit hizmet götürmek için yola çıkıyorum

Yoksulluğu söküp atan refah içinde bir şehir oluşturmak için yola çıkıyorum; Katılımı ve ortaklaşan aklı merkeze almak için, dünyanın tüm teknolojik yeniliklerine ve gelişimine ev sahibi olmak için yola çıkıyorum.

Bu anlayışla 2019’da olduğu gibi CHP’li yol arkadaşlarımla, farklı partilere gönül veren İstanbullularla, kentine ve oyuna sahip çıkan İstanbul gönüllüleriyle tekrar İstanbul ittifakını kurmaya geliyorum.

İstanbulluları ve tüm yurttaşlarımı da bu yürüyüşe davet ediyorum.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, CHP Genel Başkanlığı’na dair süren değişim tartışmalarına ilişkin ise görev alacak kişilerin olduğunu şu sözlerle dile getirdi:

“Ben hala sayın genel başkanın değişim ve dönüşüm sürecinin liderliğini yaparak partimizin tüm kadrolarıyla yenilenmesiyle süreci hazırlaması gerektiğini düşünüyorum.

CHP’nin tarihi bilen, geçmişi tertemiz evlatları vardır. Bunlar göreve hazırdır. Bunlardan birisi, ismi geçtiği için söylüyorum Özgür Özel’dir.”

Editör: Ali Abbas Yılmaz