Kılıçdaroğlu: Sarayda oturmayacağız Kılıçdaroğlu: Sarayda oturmayacağız

Millet İttifakı ile toplantı öncesi partisinin belediye başkanlarını toplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile özel bir görüşme gerçekleştirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Millet İttifakı’ndan ayrılması sonrası Ankara’da hareketlilik sürüyor. Dün Merkez Yürütme Kurulu’nu (MYK) toplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün CHP’li belediye başkanlarıyla toplandı. Kılıçdaroğlu, Akşener’in adaylık çağrısına olumsuz yanıt veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ile özel bir görüşme gerçekleştirdi.

Demokrat Parti’de olağanüstü toplantı

Demokrat Parti (DP) Başkanlık Divanı, Genel Başkan Gültekin Uysal başkanlığında parti genel merkezinde olağanüstü toplandı. Toplantıda, durum değerlendirmesi yapıldığı belirtildi.

Gelecek Partisi değerlendirme yapacak

Ayrıca Gelecek Partisi'nden yapılan açıklamada da parti genel merkezinde toplandı. Toplantıda İYİ Parti’nin çıkışı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı gündemiyle durum değerlendirmesi yapacağı öğrenildi.

Millet İttifakı toplanıyor

Akşener’in dün yaptığı açıklamalar üzerine Millet İttifakı çatısı altında olan CHP, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA ve Gelecek Partisi, bugün saat 17.00’de Saadet Partisi ev sahipliğinde bir araya gelecek.