SUR AJANS- İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mansuri, Reisi'nin helikopteriyle ilgili son duruma ilişkin "Başkana eşlik eden iki kişiyle görüştük ve görünen o ki kötü bir olay değildi" dedi.

Iran Cumhurbaskani Yardimcisi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Muhsin Mansuri, yaptığı açıklamada cumhurbaşkanının helikopterinin kurtarma operasyonunun ayrıntıları ile ilgili bilgi paylaştı.

Kuzey ve Doğu Suriye’de seçimler ertelendi Kuzey ve Doğu Suriye’de seçimler ertelendi

IRNA’nın haberine göre, Mansuri "Bu güzergahta 3 helikopter bulunuyor ancak cumhurbaşkanını taşıyan helikopterle diğer iki helikopter arasındaki iletişim kesiliyor. Arama yapılıyor, helikopterin yolcularından biri ve uçuş ekibiyle temasa geçiliyor, bu da kazanın ciddiyetinin yüksek olmadığını gösteriyor. Ve hemen Faraja Kızılayı'nın yardım birimleri, ordu ve Devrim Muhafızları olay yerine gönderildi." açıklamasında bulundu.

Öte yandan helikopterin düştüğü yerin kesin olarak belirlendiği belirtildi.

Iran Kabinesi Toplanti

İran Kabinesi ise Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasının ardından acil toplantı düzenledi.

Iran Arama Kurtarma Reisi

İranlı yetkililerden yapılan son açıklamada, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindekilerin düştüğü helikopterin Doğu Azerbaycan Eyaleti'nin Varzaqan bölgesi yakınlarında arama kurtarma çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğü belirtildi. 

Gece karanlığının yanı sıra sisli hava koşulları ve bölgenin sarp koşulları nedeniyle ulaşımda aksamaların yaşandığı kaydediliyor.

Editör: Haber Merkezi