Hacı Bektaş Veli anma törenleri için 11 Alevi kurumu bir arada Hacı Bektaş Veli anma törenleri için 11 Alevi kurumu bir arada

SUR AJANS- Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Diş Hekimleri Birliği ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) öncülüğünde bugün Taksim Meydanı’nda 1 Mayıs kutlaması yapılacak. İşçiler, valiliğin yasak kararına ve sonrasında başlayan polis ablukasına rağmen toplanma alanlarından biri olan Saraçhane Parkı'nda toplanmaya başladı.

Kadınlar, gençler, sendika temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerden isimler, meydana yürümek için Saraçhane’de bir araya gelmeye başladı. Kitle, 1 Mayıs marşı eşliğinde coşkulu bir şekilde bekleyişlerini sürdürüyor.

DEM Parti de Saraçhane’den yürüyecek

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), feminist örgütler ve ekolojistler, kortejler halinde Yenikapı Marmaray durağından Saraçhane Parkı’na doğru kitlesel yürüyüş gerçekleştirecek. Daha sonra buradaki kitleyle birlikte Taksim Meydanı'na yürüyecek.

Editör: Haber Merkezi