Diyarbakır otobüsü Mersin’de kaza yaptı: Yaşamını yitiren 10 kişinin isimleri belirlendi Diyarbakır otobüsü Mersin’de kaza yaptı: Yaşamını yitiren 10 kişinin isimleri belirlendi

İstanbul’un Esenyurt ilçesine bağlı Zafer Mahallesi’nde yaşayan Dilaray Karmaz adlı bir kadın, yaşadığı 39 katlı rezidansın 30’uncu katından düşerek şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti. Dün gece 23.00 sıralarında meydana gelen olayda, Karmaz’ın şüpheli ölümünün ardından binada oturanların ihbarı üzerine olay yerine ekipler sevk edildi.

Karmaz'ın ölümüyle ilgili başlatılan soruşturmada, Karmaz’la aynı evde yaşadığı öğrenilen kız kardeşi Lale Begüm Karmaz ile arkadaşı Zeynep İlkay Oyan’ın bilgilerine başvuruldu. Karmaz’ın kız kardeşi Lale Begüm Karmaz, yaptığı aktarımlarında, olaydan önce kız kardeşi ile aralarında sanal medya hesaplarında yaptıkları canlı yayınlarla ilgili tartışma çıktığı ve bunun üzerine Karmaz’ın odasına geçerek intihar ettiğini iddia etti.

 Yapılan incelemenin ardından Karmaz’ın cansız bedeni adli tıp kurumuna kaldırılırken, şüpheli ölüm sırasında evde olan Lale Begüm Karmaz ile kız arkadaşı Zeynep İlkay Oyan ise şüpheli olarak gözaltına alındığı öğrenildi. Karmaz'ın ölümüyle ilgili inceleme devam ediyor.

Editör: Haber Merkezi