Adalet Bakanlığı’nın kapısı ‘Adalet’ talebine kapalı Adalet Bakanlığı’nın kapısı ‘Adalet’ talebine kapalı

Hakkari-Çukurca karayolunda dün gece saatlerinde meydana gelen kazada 7 kişi yaralandı. Yaralılardan Yusuf Erdemir, araç içerisinde sıkışırken, 4 saat boyunca kurtarılmayı bekledi.

Çukurca ilçesinde AFAD ekipleri olmadığı için Hakkari merkezden ekipler olay yerine çağırıldı. Ekipler gelene kadar Erdemir hayatını kaybetti. Erdemir'in cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi

Yaralanan 6 kişi ise ambulanslarla İlçe Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay sonrası bölgeye giden Erdemir’in ağabeyi Şaban Erdemir, yaşananları çektiği videoyla kayda aldı. Erdemir, kardeşinin 4 saattir araç altığında sıkıştığını ifade ederek, “Ambulans ve ilk yardım ekipleri burada ama kardeşim 4 saattir ekipman eksikliği nedeniyle araç altında bekliyor. Buraya gelen ekiplerin ekipmanları yok. Çukurca’da ekipman ve AFAD ekibi yok. AFAD neden yok? 4 saattir Hakkari’den AFAD ekibinin gelmesini bekliyoruz. Vali, belediye başkanı ve diğer yetkililer nerede? Bu mu hizmet?” tepkisinde bulundu.

Bölgeye ulaşan AFAD ekiplerinin kardeşini 5 dakika içinde sıkıştığı yerden çıkarttığını aktaran Erdemir, “Kardeşim saatlerdir 5 dakikada yapılacak işlem için burada bekletildi ve hayatını kaybetti” dedi.

Editör: Haber Merkezi