Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Amed Şubeler Platformu, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işten çıkarılanların haklarının geri verilmesi talebiyle her hafta düzenlediği eylem 79’uncu haftasında. Ofis’te bulunan Hazal Park’ta gerçekleştirilen eylemde, “KHK’ler gidecek, biz kalacağız” pankartı açıldı. Çok sayıda sendikalının katıldığı açıklamada, sık sık “KHK’li ihraçlar onurumuzdur” sloganı atıldı.

Hayvanseverler Diyarbakır’dan seslendi: Geri çek! Hayvanseverler Diyarbakır’dan seslendi: Geri çek!

Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası (Tarım Orkam-Sen) Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Kamil Gündoğan, 15 Temmuz 2016 askeri kalkışması sonrası yaşanan süreçteki ihraçları hatırlattı. KHK ile birçok insanın mağdur edildiğini belirten Gündoğan, “kanunsuzluk” sonucu en az 100 kişinin intihara sürüklendiğini kaydetti.

Gündoğan, “Tek adam rejimi, halkı açlığa, yoksulluğa ve hukuksuzluğa mahkum ediyor.  Rejimin anti demokratik uygulamalarından biri olan OHAL Komisyonu keyfi kararlar vermiş ve hukuki cinayetler işlemiştir. OHAL Komisyonu’nun keyfi kararları, şimdi de yargı eliyle devam etmekte. AKP-MHP iktidarının yargıya baskısı, KHK hukuksuzluğunun devam etmesine neden olmaktadır. Savaşa karşı onurlu bir barışı, ölüme karşı yaşamı, tekçiliğe karşı çoğulculuğu, karanlığa karşı aydınlığı savunduk” ifadelerini kullandı.  

Editör: Ali Abbas Yılmaz