Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Merkezi'nde, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile görüştü.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ümit Özdağ ile Zafer Partisi Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Özdağ, Kılıçdaroğlu'nu kapıda karşıladı ardından görüşmeye geçildi.

Görüşme sonrası basının karşısına çıkarak açıklama yapan Özdağ, ATA İttifakını oluşturan partilerin Genel Başkanları ile görüşeceklerini söyledi.

Özdağ, “Yetkili Kurullarımızla istişare edeceğiz. Sinan Oğan ile de görüşüp kararımızı kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Ümit Özdağ, şöyle konuştu: "Bazı sorularımız vardı onları sorduk, ayrıntılı olarak cevaplar aldık. Aldığımız cevaplar çerçevesinde değerlendirmeler yapacağız. Ata İttifakı'nın diğer partileri ve Sinan Oğan ile de değerlendirme yapacağız ve kısa zaman içinde Türk kamuoyu ile görüşlerimizi paylaşacağız."

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise toplantı sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Kendileri ile gayet güzel toplantı yaptık. Türkiye'nin sorunlarını, dünya sorunlarını masaya yatırdık. Ben sayın Genel Başkana Millet İttifakı'nın liderlerinin görüşlerini, çalışmalarımızı, mutabakat metnini, anayasa değişikliği konusundaki düşüncelerimiz konusunda bilgilendirdim. Türkiye'nin demokrasiye ihtiyacı var, dayanışmaya ihtiyacı var, sorunlarını aşmaya ihtiyacı var. Sayın Genel Başkan arkadaşları ile görüşecek. Biz kendi düşüncelerimizi ayrıntılarıyla aktardık. "

Editör: Ali Abbas Yılmaz