SUR AJANS - Yaklaşık bir buçuk yıl önce yaptığımız haberin üzerine belediyeden “Can kulağıyla” verilen hizmet sözü bir türlü yerine getirilmiyor. Aradan geçen bir buçuk yıla rağmen hiç dokunulmayan yol yine yaşlı ve çocuklar için tehlike oluşturmaya devam ediyor.

10 Temmuz 2022 tarihli “Kulp Belediyesi'ne açılan sokağın yolu eriyor, gören yok!” başlıklı haberimiz üzerine paylaşımda bulunan belediye yetkililerine sormak gerekiyor, “7/24” hizmet anlayışınız nerede, üzerinden bir buçuk yıl geçen sözünüze ne zaman sahip çıkacaksınız?

Kayyum yönetimindeki Kulp Belediyesi'ne açılan sokağının yolu, bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle gün geçtikçe eriyor.

Diyarbakır Büyükşehir önünden seslendiler: Krizin faturasını ödemek istemiyoruz Diyarbakır Büyükşehir önünden seslendiler: Krizin faturasını ödemek istemiyoruz

Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Merkez Eski Mahallesi'nin 104'üncü sokağında bulunan yolda, halk tehlikelere mecbur bırakılmış durumda. Şişlerin amuda kalktığı yolda yürümek olası bireysel kazalara da davetiye çıkarıyor.

Bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle zeminden yaklaşık 1 santimetre yüksekliğinde ayrılan demir şişler, yolda yürümeyi zorlaştırıyor. Özellikle gece karanlığı ve bir anlık dalgınlık nedeniyle mahalleli için tehlike dozunu artıran yola 5 yılı aşkındır tek bir çivi çakılmadı.

Yıllar önce yol yapımında kullanılan demir şişler yeniden gün yüzüne çıkarken, her gün 7'den 70'e yüzlerce kişinin geçtiği sokak yolu çocuk ve yaşlı bireyler için tehlikeli hal aldı.

Mahalle sakinleri ise durumu hem mahalle muhtarına hem de yetkililere iletmesine rağmen hiç bir sonuç alamadığını belirtiyor.

20 yıl önce bir metre yükseklikteki kanalın üzeri kapatılarak inşa edilen sokak yolu, yaklaşık 1 kilometre uzunlukta. Yetkililerin göremediği sokak yolu yapılmaz ise 20 yıl önce üzeri kapatılan kanal da demir şişler gibi bir süre sonra gün yüzüne çıkacak.

Söz konusu haberimiz Temmuz 2022 tarihli ve o günden bugüne değişen bir şey yok. Haberimizin akabinde yapılan paylaşımda ise “Talebiniz oluşturulup ilgili birimlere aktarılmıştır. 7/24 hizmetinizdeyiz. İyi bayramlar” ifadeleri kullanılmıştı.

Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Merkez Eski Mahallesi'nde yaşanan yol sorunu üzerinden yapılan “7/24 hizmet” paylaşımın ardından bir buçuk yıl geçti ama o günden bugüne hala değişen bir şey yok. Aradan nice bayramlar geçti, mevsimler geçti ama söz verilen hizmette alınan mesafe ortada. “Can kulağıyla” yurttaşın sorununun çözümü noktasında sorumluluk almak için daha kaç Temmuz geçmesi gerekiyor? Aşınan yolda çıkan demirler yurttaşların ayağını aşındırmaya devam ediyor. Buna daha ne kadar seyirci kalınacak anlamak güç. Belediyenin yanıbaşında oluşan bu tablonun sorumlularını yurttaşa hizmet noktasında göreve davet ediyoruz. Yurttaşlar 7/24 vaat değil hizmet bekliyor.

Editör: Ali Abbas Yılmaz