Diyarbakır’da patlama: Can kaybı ve yaralı var Diyarbakır’da patlama: Can kaybı ve yaralı var

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın depremzedeler tarafından protesto edilmesine ilişkin CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın "Bu sesi duymak zorundayız." demişti.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Lütfü Savaş, adaylıktan çekilmediğini duyurdu. Savaş, "Sayın genel başkanımızın duruşu net, adayımız Lütfü Savaş dedi." ifadelerini kullandı ve adaylığının devam ettiğini söyledi. Savaş "Seçimi kazanacağız" ifadelerini kullandı.

Lütfü Savaş açıklamasında, “Hatay'da oynanmak istenen oyunları biliyoruz. Hatay'da sığınmacı işgaline karşı olacağımı herkesle paylaşmak istiyorum. Korkmayacağım, sinmeyeceğim yılmayacağım. Hatay üzerinden kirli bir oyun oynanıyor. Beni protesto ettiler, biz bunların kim olduğunu biliyoruz. Sayın Bakanımıza söz attılar. Orada Sayın Cumhurbaşkanımızın atamış olduğu bir bakan vardı. Bizi sevmeyebilirler, ama ya bir tanesinin elinde el bombası olsaydı, silah olsaydı. Sayın Cumhurbaşkanımız bir yere giderken önden önlem alınıyor; burada da alınmalıydı. Sayın genel başkanımızın duruşu net, adayımız Lütfü Savaş dedi. Adaylığım devam ediyor. Seçimi kazanacağız” dedi.

Editör: Ali Abbas Yılmaz