SUR AJANS- Mardin Şehit İlhan Varank Ortaokulu Yaratıcı Yazarlık öğrencileri, "Turizm ve Yazmak" konulu bir çalışma kapsamında eski Mardin'deki Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü'nde gerçekleşen buluşmada sıcak bir şekilde ağırlandı.

Mardin Kultur Varliklari Mudur

"Yaratıcı Yazarlık öğrencileri Mardin Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Müdür Yardımcısı Seydo Renas Aydoğan'ın sıcak konuk severliği ve içten ilgisi ile karşılandı.

Gezi koordinatörü öğretmen Metin Aydın, “Eski Valilik Konağını, Sabancı Müzesini görme şansına kavuştuk. Mekanla edebiyatın içiçeliğini edebiyat sevdalısı öğrencilerimiz yakından gördü." diye belirtti.  

Mardin Kultur Ogrenciler

Öğrenciler, Mardin Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürü Mustafa Topalan ile de görüşme imkanı buldu.

Öğrencileri makamında ağırlayan Aydoğan, öğrencilerin kendi yaşadıkları coğrafyadaki kültürel değerleri tanıması ve önemini anlaması açısından önemli bir ziyaret olduğunu dile getirdi.

Ziyaretin önemine ilişkin konuşan Aydoğan, “Bu tür ziyaretler öğrencilerin meslek gruplarının yakından tanıması açısından önem arz etmektedir. Bu buluşmaya vesile olan öğretmenimize teşekkür ederiz." İfadelerini kullandı.

Mardin 1’inci Kitap Festivali başladı Mardin 1’inci Kitap Festivali başladı

Kültürel mirasın korunması konusunda çalışmalar yürüten koruma kurullarının işleyişleri hakkında bilgilendirilen öğrenciler Kültür Varlıklarını Koruma konusunda farkındalık edindiler.

Buluşma sonrası Sabancı Müzesi’nde çocukları ağırlayan Sabancı Müze Müdürü Fırat Şahin'e teşekkür eden öğrenciler kadim şehirde tur atarak evlerine döndü.

Editör: Haber Merkezi