Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Muğla’da hareketli seçmen çalışması kapsamında yaklaşık bin kişiyi, seçmen kütüklerinin bulunduğu şehirlere taşımaya başladı. “Oyunuz boşa gitmesin” diyerek başlattığı kampanyada Muğla’dan 30’a yakın araç kaldıran Yeşil Sol Parti, çalışmalarına son hızla devam ediyor. Muğla’nın ilçeleri ve merkezinden son bir haftadır araç kaldıran Yeşil Sol Parti ağırlıklı olarak bugün çoğu aracını gönderiyor. Bir oyun öneminin çok büyük olduğunu dile getiren seçmenler ise bu seçimlerle büyük değişimin sağlanmasını istiyor.

‘Oyumuza sahip çıkıyoruz’

Yola çıkan hareketli seçmen Muhsin Avcı, “İnşaat sektöründe çalışan arkadaşlarımız ile birlikte, partimizin de desteğiyle oylarımızı kullanmaya gidiyoruz. Biz bu düzeni yıkmaya gidiyoruz. Biz hak, hukuk, adalet diyoruz. Bu ülkede biz insanca yaşamak istiyoruz. Oyumuza sahip çıkarak, Kürt halkını yok sayanlara karşı gereken tepkimizi göstermeye gidiyoruz” dedi.

Değişim şart

Muğla’ya çalışmak için gelen Hüseyin Carav da oyunu kullanmak için memleketi Siirt’e gitmek için yola çıktı. Carav, “Her şeyi göze alarak oy kullanmaya gidiyoruz. Bir oyun bile önemi çok büyük. Oyumuza sahip çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

Siirt’e oy kullanmak için giden Zahit Tekin de, “Değişim şart, artık yeniliklerin gelmesi lazım. Bin 800 kilometre yol alarak Marmaris’ten Siirt’e gidiyoruz. Bir oy bile olsa buna sahip çıkmamız lazım” diye belirtti. 

‘İşimizi bırakarak gidiyoruz’

Siirt’e giden Adem Kaya, “İşimizi bırakarak oy kullanmaya gidiyoruz. Oyumuzu kimseye bırakmayız” dedi. Yine Siirt’e oy kullanmaya giden seçmenlerden Ronahi Ezer de, “Bir oyun değeri çok önemlidir. Değişimin anahtarı, özgürlüğe açılan kapıların anahtarı sizde. Devran dönsün demek için oy kullanmaya gidiyoruz. Herkesi oy kullanmaya davet ediyoruz" diye konuştu.  

Öte yandan İzmir'de de bir grup genç oylarını kullanmak için yola çıktı. Gençler, zılgıt ve alkışlarla otobüslere binerek, İzmir'e zaferle döneceklerinin mesajını verdi. (Kaynak:MA)

Editör: İnanç Yildiz