Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, partisinin dünden bu yana devam eden Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına ilişkin partinin genel merkezinde basın toplantısı düzenliyor. Doğan, halk oylamasının tamamlandığını ve 29 Ocak'ta Amed'de adayların tanıtılacağını açıkladı. 

Sağlık Bakanlığı 8 bin personel alacak Sağlık Bakanlığı 8 bin personel alacak

DEM Parti Genel Merkezi'inde düzenlenen basın toplantısında konuşan Doğan, gündeme dair tartışmalara ilişkin gelen sorulara yanıt verdi ve MYK toplantısında konuşulan konular hakkında kamuoyuna bilgilendirilmelerde bulundu. 

Bir gazetecinin Başak Demirtaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına ilişkin sorusunu yanıtlayan Doğan, "Başak Demirtaş, genel seçimlerde bir çok yerde mitinglere katılmış ve seçim çalışmalarını yürütmüştür. Dolayısıyla Başak Demirtaş'ın siyasete katılmasının adresi tabiki burasıdır (DEM Parti). Orada Başak hanım diyor ki; 'Bana böyle bir teklif gelmedi ve gelirse ben görev almaya hazırım' Bu şaşırtıcı bir hamle değil" ifadelerini kullandı. 

Doğan, İstanbul gibi birçok yerde aday çıkarmalara dair tutum çalışmalarının devam ettiğini ve net bir tutum eğiliminin ortaya çıkması durumunda bunun kamuoyuna açıklanacağını belirtti. 

Ayrıntılar eklenecek...

Editör: Arif Bulut