SUR AJANS- Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, Kocaeli Darıca’daki Newroz kutlamalarına katılan Amedspor taraftarı Berfin'in üzerindeki Amedspor formasının polisler tarafından çıkarılmasına tepki gösterdi. Elaldı, minik Berfi’in ailesini arayarak Erzincan maçına davet etti.

Amedspor formasına müdahaleye tepki

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi:

“Dün Ailesiyle birlikte Kocaeli Darıca’daki Newroz kutlamalarına katılan minik taraftarımız Berfin'in üzerindeki Amedspor formasının güvenlik güçleri tarafından zorla çıkarıldığını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Bu kabul edilemez olay karşısında Amedspor Kulübü olarak büyük bir tepki duyuyoruz. Sporda ve yaşamın her alanında ayrımcılığa ve ötekileştirmeye karşı mücadele ederken, minik bir çocuğun formasının zorla çıkarılması tüm değerlerimize aykırıdır.

Olayı öğrendikten sonra Berfin ve ailesiyle görüşerek onları önümüzdeki Erzincan maçına davet ettik. Kendilerini Amedspor Ailesi olarak misafir etmek ve bu üzücü olayı unutturmamak için elimizden geleni yapacağız.

Konuyla ilgili gerekli mecralarla görüşmeler yaparak bu durumun kabul edilemez olduğunu ve gerekli adımların atılmasını talep ettik.

Sporda ve yaşamın her alanında barış, sevgi ve hoşgörü için mücadeleyi sürdüreceğimize kamuoyuna bildiririz.”

Editör: Haber Merkezi