Meteorolojiden 10 il için sağanak uyarısı Meteorolojiden 10 il için sağanak uyarısı

SUR AJANS- İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutulan ve 38 aydır kendisinden haber alınamayan Abdullah Öcalan ile İmralı’da tutulan Hamili Yıldırım, Ömer Hayri Konar ve Veysi Aktaş'a 3 aylık yeni bir aile görüş yasağı verildi.

Bursa İnfaz Hakimliği, avukatların aile görüşünün sağlanması talebiyle yaptığı başvuruya yanıt verdi. Mahkeme, 28 Mart’ta Abdullah Öcalan’a Disiplin Kurulu Başkanlığı tarafından verilen yeni bir “disiplin cezası” olduğunu belirtti. Kararın 12 Nisan’da kesinleştiği öğrenildi.

Sürecin kendilerinden habersiz yürütüldüğüne dikkati çeken avukatlar, 26 Nisan’da disiplin kararının, dosya ve delillerinin verilmesi yönünde başvuru yaptı. Ancak başvurular reddedildi. Avukatların “disiplin cezası” kararına karşı yaptıkları itirazlar ise, kararın kesinleşmiş olması gerekçe gösterilerek reddedildi.

38 aydır görüş yok

15 Şubat 1999 tarihinden bu yana İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutulan Öcalan, en son kardeşi Mehmet Öcalan ile 25 Mart 2021 tarihinde kesintili bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Söz konusu tarihten bu yanan kendisinden haber alınamıyor.

Asrın Hukuk Bürosu avukatlarının müvekkilleri Abdullah Öcalan ile görüşmek için yaptığı başvurular ise ya yanıtsız bırakılıyor.

Kaynak: MA