Kuzey Marmara Otoyolu'nun Sakarya mevkiinde zincirleme trafik kazası meydana geldi. Otoyolun İstanbul yönündeki Dağdibi mevkisinde 3 otobüs ve bir TIR’ın bulunduğu 7 araç, belirlenemeyen bir nedenle kaza yaptı. Kazada ilk belirlemelere göre, 10 kişi yaşamını yitirdi, 54 kişi yaralandı.

 Kaza nedeniyle otoyolun İstanbul yönü ulaşıma kapanırken, yaralananlar ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Ekiplerin, bölgede yol açma çalışmaları sürüyor.  

Soruşturma başlatıldı: 3 Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi

Öte yandan Kuzey Marmara Otoyolu'nda meydana gelen kaza hakkında açıklama yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç şunları aktardı:

Adana’da bir erkek eşi ile ailesini öldürdü Adana’da bir erkek eşi ile ailesini öldürdü

"Kuzey Marmara yolu Sakarya mevkiinde 11 vatandaşımızın vefat ettiği, 7’si ağır 57 vatandaşımızın yaralandığı aşırı sis sebebiyle birden çok aracın karıştığı trafik kazasında vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Kaza ile ilgili olarak Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmış olup bir Cumhuriyet Başsavcı Vekili koordinesinde 3 Cumhuriyet Savcısı görevlendirilmiştir."

Can kaybı 11'e yükseldi

Karadeniz, yaptığı açıklamada, "İlk tespitlere göre hayatını kaybedenlerin önemli bir kısmı araçtan inen yolculara 3. otobüsün çarpması şeklinde olmuş. Olay yeri inceleme ekipleri alanda çalışıyor. 3 başsavcı olay yerinde bulunuyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi. 7'si ağır 57 kişi yaralandı" dedi.

Editör: Ali Abbas Yılmaz