Oy ve Ötesi Derneği, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında yürüteceği eğitim ve gönüllü müşahit organizasyonuna dair hazırlıklarını paylaştı. Habitat Derneği’nde düzenlenen toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bilgiç, Başkan Yardımcısı Orkun Erbil ve Siyasal İletişim Danışmanı Gülfem Saydan Sanver katıldı.

Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bilgiç, tarafsız ve kapsayıcı bir şekilde faaliyet yürüttüklerini belirterek, “Eğitimlerimiz, sadece bizim gönüllülerimiz ve müşahitlerimize değil siyasi parti müşahitlerine, sandık kurulu üyelerine ve bağımsız adayların müşahitlerine ve oylarına sahip çıkmak isteyen tüm vatandaşlarımıza açık” dedi.

Hedef 49 ilde 50 bin gönüllü

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde toplam 49 ilde sandık müşahitliği organizasyonu yapacaklarını ifade eden Bilgiç,  “Bu 49 il, 28 Mayıs’taki gönüllü sayımızın yüzde 95’inin yer aldığı iller olarak değerlendirilebilir. 50 bin gönüllü ile 182 bin sandıktan veri elde etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

'Demokrasiden tarafız'

Derneklerinin demokrasiden yana taraf olduğunu söyleyen Başkan Yardımcısı Orkun Erbil ise, “Bu süreçte demokrasiden taraf olan herkese katılıp gönüllü olmalarını, Türkiye’deki tüm seçim sandıklarından veri toplamada bize destek olmalarını öneriyoruz” ifadelerini kullandı.

Siyasal İletişim Danışmanı Gülfem Saydan Sanver de, “Seçmenler gelecek için oy verirler. Kendi hayatları için oy verirler. Dolayısıyla geçmişin sorunları üzerinden değil, geleceğin umudu üzerinden yapılacak kampanyalar bu dönem yine büyük ivme kazanacak” diyerek, seçimlerin önemine vurgu yaptı.

DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Çandar: Halk iradesine saygı duyun DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Çandar: Halk iradesine saygı duyun

Editör: Ali Abbas Yılmaz