Gazeteci Sedat Yılmaz’a beraat Gazeteci Sedat Yılmaz’a beraat

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yarın Dersim’in Nazimiye ilçesinde Milletvekili Kamer Genç için düzenlenecek anma programına katılmak üzere yola çıktı. Elazığ’a gelen Özel, havalimanında parti üyeleri tarafından karşılandı.

Burada konuşan Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a zam üzerinden göndermede bulundu. “Tutturmuş bir DEM… Cumhuriyet Halk Partisi ayrı bir parti, o söylediği DEM Parti ayrı bir parti” diyen Özel şu açıklamada bulundu:

“Elazığ’dan sesleniyoruz Erdoğan, milletin derdi DEM değil, milletin derdi zam zam zam. Tutturmuş bir DEM… Cumhuriyet Halk Partisi ayrı bir parti, o söylediği DEM Parti ayrı bir parti. Bize ziyarete geldiler, dedik ki ‘Ne görüyorsanız burada. Açık açık gözünüzün önünde’. CHP’nin milletin görmediği hiçbir anlaşması hiçbir angajmanı hiç kimseyle bir ilişkisi yok. Herkes gözler önündedir. Ancak tutturmuş bir DEM, DEM’i bırak da zamma bak. 10 bin lira yaptığın emekli maaşı kimseye yetmiyor. Önce sen emekliye en az bir asgari ücret ver. Ondan sonra gel sen bizimle uğraş. Bana diyorsun ki ‘ Özgür Efendi’, efendiliğimi bozmadan sana sesleniyorum. Millet aç, millet yoksul, en düşük emekli maaşını asgari ücret yapmadan karşıma gelme. Seninle muhatap olmuyorum."

Editör: Arif Bulut